Hertfordshire Bowls Founded
Men 1923 & Women 1936
  sign up Home Officers Clubs Ladies Comps Men's Comps Programme Young Players HPPBA Green Keepers Coaching 200 Club
    Previous >> Singles Pairs Triples Fours Unbadged U25 / U30 2 Wood Teams Officers Odds

 

 

 

Previous Winners - Officers / Secretaries

 
       
  OFFICERS SINGLES (CASLAKE CUP)   SECRETARIES CUP
       
  M POOLE (Welwyn & District) 2016 J BELL (Hatfield)
  S.KILFORD (Royston) 2015 J.BELL (Hatfield)
  C.DYER (Rosedale) 2014 N.CHALCROFT (Sawbridgeworth)
  A.WELLS (Shire Park) 2013 D. BARRETT (Welwyn & District)
  D.BROWN (Berkhamsted) 2012 P.STAMP (Rowley Lane)
  S. KILFORD (Roebuck) 2011 J. SELLEK (Bushey)
  R. BARWICK (Northaw & Cuffley) 2010 J. WELCH
  G. PRICE  (Shire Park) 2009  
  G. PRICE  (Shire Park) 2008  
S. KILFORD  (Roebuck) 2007
  D. SHEPHERD  (Rosedale) 2006  
  D. SHEPHERD  (Rosedale) 2005  
  M. BRACKLEY  (Roebuck) 2004  
  L. WILDMAN (Oak Hill) 2003  
  L. WILDMAN (Oak Hill) 2002  
  D. LEWIS (Havers Park) 2001  
  D. LEWIS (Havers Park) 2000  
  D. LEWIS (Havers Park) 1999  
  J. LOUDON (Laing Sports) 1998  
  L. ROBERTS (Harperbury) 1997  
  J. DOWLER (Cheshunt) 1996  
  P. RUTLAND (Owls) 1995  
  R. HUNT (Herts, Watford) 1994  
  J. DOWLER (Cheshunt) 1993  
  P. LUNDY (Herts, Watford) 1992  
  P. LUNDY (Herts, Watford) 1991  
  A. CASTLE (Letchworth Garden City) 1990  
  D. HILSON (Tesco) 1989  
  G. PRICE (I.C.I. Welwyn) 1988  
  S. BLACKMORE (East Barnet Valley) 1987  
  R.G. CROSS (Baldock Town) 1986  
  N. SHERIDAN (I.C.I. Welwyn) 1985  
  R. MUNT (St Albans Townsend) 1984  
  F. OSBORNE (Royston) 1983  
  R.G. CROSS (Baldock Town) 1982  
  R. JACKSON (Stevenage Town) 1981  
  R. JACKSON (Stevenage Town) 1980  
  R. THOMPSON (Met.Police, Bushey) 1979  
  E. PUGH (Rolls Royce) 1978  
  R.G. CROSS (Baldock Town) 1977  
  R.H. BANKS (Herts, Watford) 1976  
  I. MACLACHLAN (Bushey) 1975  
  A. LEWIS (Sun Sports) 1974  
  J. PAGE (Woodside) 1973  
  T.H. MUNRO (Whit Hern) 1972  
  B. SCOTT (Sun Sports) 1971  
  R. JACKLIN (East Barnet Valley) 1970  
  K.H. FINCH (I.C.L. Letchworth) 1969  
  G. TURNER (Hon. Comp. Secretary) 1968  
  C. CORNISH (Hoddesdon & Rye Park) 1967  
  C. SMITH (Hon. Assistant Secretary) 1966  
  R. STEVENSON (Laings) 1965  
  C. SMITH (Barnet) 1964  
  C. SMITH (Barnet) 1963  
  K.H. FINCH (Tabulator) 1962