Hertfordshire Bowls Founded
Men 1923 & Women 1936
  sign up Home Officers Clubs Women's Comps Men's Comps Programme Young Players HPPBA Green Keepers Coaching 200 Club
    Previous >> Singles Pairs Triples Fours Unbadged U25 / U30 2 Wood Teams Officers Odds

 

 

Previous Winners - Various

 
         
   

Men's Under 30s

Men's Junior (SIMMONS CUP)

Women's Junior

         
  2018 B EVANS (Welwyn Garden City) T MUIR (Harpenden) D COOPER (Baldock)
  2017 B EVANS (Welwyn Garden City) G WILLIAMS (Royston) B MAYNARD (Welwyn Garden City)
  2016 G WILLIAMS (Royston) B COLES (Garston) R TREMLETT (Royston)
  2015 J.AVERY (Welwyn Garden City) T.MUIR (Harpenden) D.COOPER (Baldock)
  2014 B.EVANS (Welwyn Garden City) G.WILLIAMS (Royston) R.TREMLETT (Royston)
  2013 B. COLES (Garston) T.MUIR (Harpenden) B.MAYNARD (Welwyn Garden City)
  2012 C. FROSTICK (Buntingford) B. COLES (Garston) N.COOMBE (Cassiobury)
  2011 S. HORWOOD (Mill End) M.COLES (Garston) N.COOMBE (Cassiobury)
  2010 M. COLES jnr (Garston) T.MUIR (Harpenden) N.COOMBE (Cassiobury)
  2009 P. ELEMENT  (Mill End) P. MOLLOY  (Herts)

 

  2008 S. BURGESS  (Harpenden) M. COPPEN  (Royston)

 

  2007 M. COPPEN  (Royston) M. COPPEN  (Royston)

 

  2006 T. MUIR  (Dixonian) M. COPPEN  (Royston)

 

  2005 M. FORD (Whit Hern) S. WRIGHT  (Holwell)

 

  2004 S. WAKE  (Buntingford) M. FORD  (Whit Hern)

 

  2003 R. SCOTNEY  (Norton) A. LEEKS  (Owls)

 

  2002 M. POPE (Townsend, St. Albans) D. OLIVER (Letchworth Garden City)

 

  2001 M. PLUME (Buntingford) G. SILVER (Owls)

 

  2000 G. SILVER (Owls) G. SILVER (Owls)

 

  1999 R. O’FLANAGAN (Royston) G. SILVER (Owls)

 

  1998 P. JACKLIN (Rickmansworth) A. LEEKS (Owls)

 

  1997 M. PLUME (Buntingford) D. MARTIN (Garston)

 

  1996 M. PLUME (Buntingford) G. SILVER (Owls)

 

  1995 M. PLUME (Buntingford) D. MARTIN (Garston)

 

  1994 J. MASON (Townsend, St Albans)  

 

  1993 A. WEBB (Roebuck)  

 

  1992 J. SIMMONS (Garston)

 

 

  1991 J. GODMAN (Townsend, St Albans)

 

 

  1990 J. RUMBALL (Garston)

 

 

  1989 M. ROBERTS (Baldock Town)

 

 

  1988 J. RUMBALL (Garston)

 

 

  1987 G. WARRENDER (Hertford Brewery)

 

 

  1986 J. SIMMONS (Garston)

 

 

  1985 G. WARRENDER (Hertford Brewery)

 

 

  1984 G. WARRENDER (Hertford Brewery)

 

 

1983 M. ROBERTS (Baldock Town)

 

 

  1982 K. LOCKYEAR (Welwyn Garden City)

  1981 C. LEEKS (Garston)

 

 

  1980 D. MAYNARD (North Mymms)