Hertfordshire Bowls

Founded
Men 1920 & Women 1936

  Home Officers Clubs Women's Comps Men's Comps Programme Young Players HPPBA Greenkeepers Coaching 300 Club
    Singles
N   E   S   W
Pairs
N   E   S   W
Triples
N   E   S   W
Fours
N   E   S   W
Unbadged
N   E   S   W
2 Wood
Singles
Under 25s Officers Benevolent Triples Club League
N   E   S   W
Previous Winners

 

 

Women's Pairs (East)

Telephone results to Ann O'Hare on 07747868887

  or click here to email results to Ann and to update the website
       
       1st Round   2nd Round 3rd Round
       Friday 6th May  Thursday 12th May Wednesday 18th May
  2 B Bennett (Bishops Stortford) v C Cook (Whit Hern) 17 B Bennett (Bishops Stortford) EA B Bennett (Bishops Stortford)
          A Crowther (Hertford Castle)
  4 N Chalcraft (Sawbridgeworth) v S Coles (Bishops Stortford) 18 N Chalcraft (Sawbridgeworth) N Chalcraft (Sawbridgeworth)
          B Sewell (Sawbridgeworth)
  6 A Stevenson (Bishops Stortford) v R Felstead (Bishops Stortford) 13 A Stevenson (Bishops Stortford) EB A Stevenson (B Stortford)
          J Day (Hoddesdon Rosehill)
          14 J Rooke (Northaw & Cuffley) P Worsley (Hertford)
          P Worsley (Hertford)
  10 B Levey (Sawbridgeworth) v L Moylette (Bishops Stortford) 11 B Levey (Sawbridgeworth) EC B Levey (Sawbridgeworth)
          A Hudson (Hertford)
          21 J Keeling (Buntingford) D Pratt (Sele Farm)
          D Pratt (Sele Farm)
          12 J Munt (Northaw & Cuffley) ED J Munt (Northaw & Cuffley)
          M Phillips (Northaw & Cuffley)
          22 I Lack (Whit Hern) I Lack (Whit Hern)
          T Rowe (Hertford)
          15 D Marks (Buntingford) EE D Marks (Buntingford)
  1 M Smedley (Rosedale) v D Rolland (Cheshunt) M Smedley (Rosedale)
  5 S Weston (Bishops Stortford) v L Tattersall (Hertford) 16 S Weston (Bishops Stortford) S Weston (Bishops Stortford)
  9 H Chandler (Bishops Stortford) v T Sage (Hertford) T Sage (Hertford)
  3 E Amos (Buntingford) v R Clifton (Buntingford) 20 R Clifton (Buntingford) EF E Lundy (Sele Farm)
        E Lundy (Sele Farm)
7 C Carne (Whit Hern) v P Scholey (Hertford Castle) 19 P Scholey (Hertford Castle) P Scholey (Hertford Castle)
8 C Crockford (Whit Hern) v D Sibley (Whit Hern) C Crockford (Whit Hern)