Hertfordshire Bowls

Founded
Men 1923 & Women 1936

  Home Officers Clubs Women's Comps Men's Comps Programme Young Players HPPBA Green Keepers Coaching 300 Club
    Singles
N   E   S   W
Pairs
N   E   S   W
Triples
N   E   S   W
Fours
N   E   S   W
Unbadged
N   E   S   W
2 Wood
A   B   C   
D
Under 25s Officers Club Champ Club League
N   E   S   W
Previous Winners
    Under 30s Div.League Top Ten

 

 

Men's Pairs (East)

Telephone result to Steve Kilford on 01438 354758
  or Click here to send result to Steve and to update website
 

 

      1st Round 2nd Round 3rd Round 4th Round
       Friday 7th May Thursday 13th May Wednesday 19th May Thursday 27th May
          20 M Foster (B/Stortford) 30 J Diggins (N & Cuffley) EA K Tyrell

(B/Stortford)

          J Diggins (N & Cuffley)
          18 K Tyrell (B/Stortford) K Tyrell (B/Stortford)
          J Dunne (Sele Farm)
          22 L Dordoy (B/Stortford) 29 L Dordoy (B/Stortford) L Dordoy

 (B/Stortford)

          J Parsley (Sele Farm)
  4 T McKenzie (B/Stortford) v C Sage (Hertford) 16 C Sage (Hertford) M Neller (B/Stortford)
          M Neller (B/Stortford)
          17 M Plume (Buntingford) 28 M Plume (Buntingford) EB M Plume

 (Buntingford)

          J Cogswell (B Stortford)
          15 B Bennett (B/Stortford)

B Bennett (B/Stortford)

          P Neale (Sawbridw'th)
          21 A Adkins (Hodd & Rye Park) 27 M Nash (Whit Hern) D Large

 (Hodd & Rye Park)

  6 J Bishop (Rosedale) v M Nash (Whit Hern) M Nash (Whit Hern)
          12 D Pett (Northaw & Cuffley) D Large (Hodd & Rye Park)
          D Large (Hodd & Rye Park)
          14 L Parsley (Datchworth) 26 M Irving (Hertford) EC D Murphy

 (Buntingford)

  3 M Irving (Hertford) v G Amos (Buntingford) M Irving (Hertford)
          10 D Murphy (Buntingford) D Murphy (Buntingford)
          I Wood (Whit Hern)
  8 N Walker (Ware) v D Hunt (B/Stortford) 24 N Walker (Ware) 31 D Mackenzie (B/Stortford) B Davies

 (Buntingford)

          D Mackenzie (B/Stortford)
          25 L Curtis (N'haw & Cuffley) B Davies (Buntingford)
  9 B Davies (Buntingford) v R Helm (B/Stortford) B Davies (Buntingford)
          23 J Dowler (N'haw & Cuffley) 32 J Dowler (N'haw & Cuffley) ED G Warrender 

(Buntingford)

  7 S Kenway (Whit Hern) v M Songer (Hodd Rosehill) S Kenway (Whit Hern)
  5 D Fox (Sawbridgeworth) v M Harris (Sawbridgew'th) 19 D Fox (Sawbridgeworth) G Warrender (Buntingford)
          G Warrender (Buntingford)
          13 C Milner (Hodd & Rye Park) 33 C Milner (Hodd & Rye Park) V Greenberg

 (Buntingford)

          P Dougherty (Sele Farm)
  1 V Greenberg (Buntingford) v D Garrard (Hodd Rosehill) 11 V Greenberg (Buntingford) V Greenberg (Buntingford)
  2 C Dyer (Rosedale) v G Indge (Ware) G Indge (Ware)

Results shown in BLACK are the official ones, those shown in RED have been supplied by the players.