Hertfordshire Bowls

Founded
Men 1920 & Women 1936

  sign up Home Officers Clubs Ladies Comps Men's Comps Programme Young Players HPPBA Green Keepers Coaching 300 Club
    Singles
N   E   S   W
Pairs
N   E   S   W
Triples
N   E   S   W
Fours
N   E   S   W
Unbadged
N   E   S   W
2 Wood
A   B   C   
D
Under 25s Officers Club Champ Club League
N   E   S   W
Previous Winners
  Under 30s Div.League Top Ten

 

 

Men's Triples (East)

Telephone result to Steve Kilford on 01438 354758

 

or Click here to send result to Steve and to update website

       

 

1st Round 2nd Round 3rd Round
  Tuesday 2nd May Tuesday 9th May Friday 12th May
          19 A Yarborough (B/Stortford) EA A Yarborough (B/Stortford)
  7 V Greenberg (Buntingford) v B Prowle (Datchworh) B Prowle (Datchworth)
  6 T Pugh (Northaw & Cuffley) v R Helm (Bishops Stortford) 18 R Helm (Bishops Stortford) R Murphy (Buntingford)
  15 R Murphy (Buntingford) v G Amos (Buntingford) R Murphy (Buntingford)
  8 P Sykes (B/Stortford) v L Curtis (Northaw & Cuffley) 23 P Sykes (Bishops Stortford) EB P Sykes (Bishops Stortford)
          C Milner (Hodd & Rye Park)
  12 R Hills (Cheshunt) v M Giron-Towers (Ware) 20 R Hills (Cheshunt) R Hills (Cheshunt)
  2 D Mortimer (B/Stortford) v J Clarke (Northaw & Cuffley) D Mortimer (Bishops Stortford)
  14 J Dowler (Northaw & Cuffley) v G Indge (Ware) 27 G Indge (Ware) EC G Indge (Ware)
  9 R Spence (Whit Hern) v R Chalcraft (Sawbridgeworth) R Spence (Whit Hern)
  1 D Grose (Ware) v L Parsley (Datchworth) 21 L Parsley (Datchworth) L Parsley (Datchworth)
  3 N Walker (Ware) v A Hutchison (B/Stortford) A Hutchison (Bishops Stortford)
  16 M Irving (Hertford) v T Baker (Ware) 22 T Baker (Ware) ED T McKenzie (Bishops Stortford)
  11 T McKenzie (B/Stortford) v A Spicer (Rosedale) T McKenzie (Bishops Stortford)
  4 P Clewes-Garner (B/Stortford) v M Songer (Hodd Rosehill) 25 M Songer (Hoddesdon Rosehill) G Warrender (Buntingford)
  5 D Shepherd (Rosedale) v G Warrender (Buntingford) G Warrender (Buntingford)
          26 R Williams (Sawbridgeworth) EE R Williams (Sawbridgeworth)
  10 R Porter (Hoddesdon Rosehill) v J Dunne (Sele Farm) J Dunne (Sele Farm)
  13 J Dolan (B/Stortford) v M Plume (Buntingford) 24 M Plume (Buntingford) M Plume (Buntingford)
  17 D Murphy (Rosedale) v R Harper (Datchworth) D Murphy (Rosedale)

 

Results shown in BLACK are the official ones, those shown in RED have been supplied by the players.